100 Округ
Последние новости
 
 


ТЕПЛА ЗИМА – НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛІД

27 Янв, 2011 18:23
ТЕПЛА ЗИМА – НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛІД

Деякі небезпеки наче дозрівають до сезону, у них свій термін. Лід частіше підводить восени і навесні, а також під час теплих зим – коли раптово вдарять морози, а потім знову потепліє. Тому перебування на льоду в такий період є небезпечним для людини. Проте коли все ж на лід необхідно вийти з тих чи інших причин, слід дотримуватися певних правил.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, необхідно широко розкинути руки по краях льодового пролому та утриматися від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися - і врятувалися.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів потрібно вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головна тактика тут - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу  площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, потрібно відкотитися, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні аж до берега. Ну а там ноги в руки – і не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно крикніть, що йдете на допомогу. Наближатись до ополонки необхідно лише поповзом, при цьому широко розкидаючи  руки. Буде краще, якщо ви зможете підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (збільшити площу опори) і повзти на них. До самого краю підповзати не можна, інакше у воді опиняться вже двоє. Треба  пам'ятати, що у кожного предмета, крім прямого призначення є і  інші якості, у тому числі і властивості інструменту захисту. Ремені або шарфи, будь-яка дошка або жердина, санки, лижі допоможуть врятувати людину. Підповзати до самої ополонки неприпустимо.  Кидати зв’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри до постраждалого.  Краще, якщо ви не один. Тоді двоє-троє людей, узявши один одного за ноги, лягають на лід ланцюжком і рухаються до пролому. Діяти весь цей час треба рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, треба витягти його на лід і повзти з небезпечної зони. Потім його треба укрити від вітру і якнайшвидше   доставити в тепле місце, розтерти, переодягти в сухий одяг і напоїти  чаєм.

 НА ЛИЖАХ – ЧЕРЕЗ РІЧКУ

Який лід можна вважати безпечним? Для одного пішохода - зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів. Для влаштування ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів). Масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше  15 сантиметрів.

Щоб виміряти товщину льоду, потрібно пробити лунки по різні боки переправи (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і визначити товщу їх. Треба мати на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного).

На лижах переходити річку або озеро значно безпечніше, ніж пішки, але і тут є свої тонкощі. Насамперед, треба  віднайти   вже прокладену лижню. Якщо її немає і вам треба йти по цілині, кріплення лиж необхідно відстебнути (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), а палиці тримати в руках, при цьому не накидати петлі лижних палиць на кисті рук. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не варто скорочувати менше, ніж на 5 метрів.

Не було року, щоб рибалки  не опинялися в екстремальній ситуації. Любителям зимового рибальства багаторічний досвід не найбільш сміливих рибалок диктує обов'язкові правила. Не пробивати поруч багато лунок; не збиратися великими групами на одному  місці; не можна пробивати лунки на переправах; не варто ловити рибу поблизу вимоїн, як би там не клювала риба; треба завжди мати під рукою міцну мотузку 12-15 метрів.

І лижнику, і рибалці, і кожному, хто вирішив перейти через лід, ще на березі не буде зайвим витратити дві хвилини на своєрідне вивчення географії замерзлої річки або озера. Для початку необхідно  знайти стежку або сліди. Якщо їх немає, варто позначити ще з берега свій маршрут і взяти з собою міцну палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Заздалегідь подивіться, чи немає підозрілих місць.  Лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики). Тонкий або крихкий  лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід.  Варто обминати ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший).Тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидка течія або впадає в річку струмок. Особливо обережно треба спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

 Треба пам'ятати про важливе правило - завжди перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, потрібно негайно повертатися на те місце,  звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. В жодному разі не варто перевіряти міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли наші поради.

 ЗИМОВА РИБОЛОВЛЯ

Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження. Всі рибалки повинні твердо знати, що ні по першому (осінньому), ні по останньому (весняному) льоду  ловити рибу не можна, навіть якщо на перший погляд він достатньо міцний.

Лід, скріплений вечірнім чи нічним морозом, рано-вранці ще спроможний витримати невеличке навантаження, але вдень він швидко стає крихким і слабким від талої води, що просочується крізь нього, хоча може зберігати достатню товщину.

Збираючись на риболовлю, потрібно брати із собою прості рятувальні засоби (рятувальну дошку, мотузку) і під час  рибної ловлі тримати їх під рукою. Восени та навесні  для посилення опори поруч із лункою треба класти принесену дошку. Це підвищує безпеку рибалки на льоду. Лунку з метою безпеки пробивають на відстані 5-6 метрів одна від одної. Рибалки не повинні збиратися великими групами. Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

Автор: Кіровоградські міські курси ЦОАрхив / Наше село
Реклама

 
26.12.14
Рождество Христово!
Желание человека идти своим путем отделило его от Бога, подчинило воле диавола, и он зразу же оказался под его жестким давлением со всеми губительными последствиями. Премудрый Бог находит выход – Единородный Сын воплощается в нашем мире, чтобы человечество узнало Бога, и чтобы люди открыли глаза на порочную связь с сатаной. Он добровольно берет на Себя грехи всего человечества – прошлые и будущие – и, умерев телесно на Голгофе, искупает этой жертвенностью нас пред Богом…
Читать далее...
27.08.14
Православний календар
Православний календар
Читать далее...
23.09.13
Храм Благовіщення Пресвятої Боогородиці
21 вересня закладено капсулу у фундамент храму Української православної церкви на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. У 259-й день народження у Кіровограді відбулися не лише розважальні заходи. Цей день ознаменується ще й урочистою закладкою капсули у фундамент храму, що будується біля постаменту ангела-охоронця.
Читать далее...
23.09.13
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Читать далее...
19.09.13
Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" Докладніше в розділі Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" - Інформаційний портал Кіровоградщини - "Гречка" - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info
Вчора відбулася позачергова конференція міської організації партії „УДАР” Віталія Кличка. На ній були підтверджені повноваження голови міської організації Ігоря Козуба.
Читать далее...
Подписаться на рассылку новостей
  
Отписаться


Загрузка...

Загрузка...


Счетчики и рейтинги

Газеты Кировограда, издания, СМИ

   

© 2009, издательство "СТПРЕС" - "Наше Місто"
Редакція не завжди поділяє думку авторів публикації та залишає за собою право редагувати та скорочувати авторський текст.

Дизайн и создание сайта - E-telegence Ukraine