100 Округ
Последние новости
 
 


ВОНИ БОРОНИЛИ УКРАЇНУ

03 Фев, 2011 21:11
ВОНИ БОРОНИЛИ УКРАЇНУ

93 роки минуло відтоді, коли 29 січня під Крутами 300 українських студентів протистояли чотирьохтисячній армії більшовиків. 150 українських патріотів склали голови у тому бою. Серед них був і єлисаветградець Володимир Шульгін. Уперше про увічнення пам’яті студентів згадали в 1990-х роках - тоді було встановлено на місці поховання загиблих крутян пам’ятний хрест. Адже за радянських часів загиблі юнаки вважалися зрадниками, а на місці їхнього поховання то влаштовували парк відпочинку, то ховали полеглих у боях з німцями червоноармійців. Офіційно ж День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року.

У Кіровограді минулої  суботи українських героїв вшановували тричі. Апаратні працівники біля пам’ятника Винниченку провели мітинг та запалили свічки пам’яті. Представники деяких партій після панахиди за загиблими у храмі Петра і Павла рушили колоною до пам’ятника Шевченку, де вже зібралися жителі міста. Вшанували пам'ять героїв поетичним словом.

- Смерть цих молодих хлопців недаремна. На їх прикладі виховувалися покоління українських патріотів. Саме крутяни виявилися тими, хто боронив українську національну ідею, – заявив на мітингу публіцист та громадський діяч Богдан Червак.   

Після мітингу кіровоградська «Свобода» влаштувала смолоскипну ходу.  

Архив / Людина. Суспільство
Реклама

 
26.12.14
Рождество Христово!
Желание человека идти своим путем отделило его от Бога, подчинило воле диавола, и он зразу же оказался под его жестким давлением со всеми губительными последствиями. Премудрый Бог находит выход – Единородный Сын воплощается в нашем мире, чтобы человечество узнало Бога, и чтобы люди открыли глаза на порочную связь с сатаной. Он добровольно берет на Себя грехи всего человечества – прошлые и будущие – и, умерев телесно на Голгофе, искупает этой жертвенностью нас пред Богом…
Читать далее...
27.08.14
Православний календар
Православний календар
Читать далее...
23.09.13
Храм Благовіщення Пресвятої Боогородиці
21 вересня закладено капсулу у фундамент храму Української православної церкви на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. У 259-й день народження у Кіровограді відбулися не лише розважальні заходи. Цей день ознаменується ще й урочистою закладкою капсули у фундамент храму, що будується біля постаменту ангела-охоронця.
Читать далее...
23.09.13
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Читать далее...
19.09.13
Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" Докладніше в розділі Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" - Інформаційний портал Кіровоградщини - "Гречка" - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info
Вчора відбулася позачергова конференція міської організації партії „УДАР” Віталія Кличка. На ній були підтверджені повноваження голови міської організації Ігоря Козуба.
Читать далее...
Подписаться на рассылку новостей
  
Отписаться


Загрузка...

Загрузка...


Счетчики и рейтинги

Газеты Кировограда, издания, СМИ

   

© 2009, издательство "СТПРЕС" - "Наше Місто"
Редакція не завжди поділяє думку авторів публикації та залишає за собою право редагувати та скорочувати авторський текст.

Дизайн и создание сайта - E-telegence Ukraine