100 Округ
Последние новости
 
 


У СУБОТУ ЧИСТИЛИ МІСТО

31 Мар, 2011 22:08
У СУБОТУ ЧИСТИЛИ МІСТО

26 березня в Кіровограді стартувала акція «Чисте місто», яка триватиме до 22 квітня. Ініціатором місячника чистоти став виконавчий комітет міської ради. За кожною організацією, закладом та підприємством закріплена своя територія, де трудові колективи повинні наводити порядок.

До прибирання прилеглих територій запросили учнівські та студентські колективи, а також активних громадян, які хочуть взяти участь у благоустрої міста. Відповідальність за організацію суботників поклали на керівництво КРЕПів та ЖЕКів, а також на депутатів від місцевих рад усіх рівнів, які мають інформувати й організовувати людей. Кожного бажаючого заклади комунального господарства забезпечили необхідними лопатами, віниками, граблями та мішками для сміття. Майже місяць: з 26 березня до 22 квітня, сміття на міське сміттєзвалище можна буде вивозити безкоштовно. Про машини для цієї цілі з керівниками комунальних підприємств теж домовилися.

КОВАЛІВСЬКИЙ ПАРК

Отже, 26 березня Кіровоград зазнав впливу косметичних процедур. Якщо немає коштів на пластичну операцію, вирішили в міськраді, то вистачить адмінресурсу, аби позбутися надокучливих вугрів. Паралельно з міським головою фронт робіт оглядали журналісти – для них міська рада орендувала маршрутний автобус. Олександр Саінсус запропонував після суботників проводити в дворах ігри та змагання з призами й спільним чаюванням. Але для цього людей треба було вчасно повідомити й провести роз’яснювальну роботу, що, як вище зазначалося, мали хробити керівники комунальних підприємств і місцеві депутати.

Місцевих жителів у Ковалівському парку – першому пункті нашої подорожі - було небагато, але промахи в роботі з населенням компенсували наказами підлеглим. Благоустроєм території парку займалися того погожого дня працівники міської ради, яким допомагали 120 солдатів сусідньої військової частини. Треба зазначити, що основна маса техніки, яка була виділена для проведення днів благоустрою, скупчилася саме в Ковалівському парку. Тут були і сміттєвози, й екскаватори з вантажівками. Активно вправлявся з лопатою та граблями й один з координаторів акції – заступник міського голови Віктор Андрєєв. Олександр Саінсус підбадьорював своїх підлеглих до активної роботи. На обличчях декого з них ще виднілися відголоски адміністративної реформи…

«ЧЕРВОНА ЗІРКА», БЄЛЯЄВА

Колектив заводу «Червона зірка» займався благоустроєм по вулиці Медвєдєва. Сергій Калапа, генеральний директор ВАТ «Червона зірка», зазначив, що в нього та його працівників сонячний настрій, який сприяє швидкому та якісному очищенню території від сміття. За словами Сергія Калапи, прибирали під стінами «Червоної зірки» майже 50 робітників підприємства.

Після відвідин червонозорівців прямуємо до Ковалівки, щоб подивитися, як тут організували акцію чистоти.  Але несподівано повертаємо назад. Після чийогось телефонного  дзвінка. Може, дивитися не було на що?

Біля школи №9 по вулиці Біляєва побачили незвично багато молоді, як для суботнього ранку. У повному складі вийшов на роботу також і трудовий колектив школи. Дев’ятикласниця  Ганна Цуканова розповіла, що за кожним класом закріплена територія, за якою вони доглядають цілий рік. Тому біля дев’ятої школи завжди чисто. А пришкільну територію по вулицях Біляєва та Корольова діти з учителями прибрали ще раніше.

НА ВОЛКОВА

Активно суботникували  й на Волкова, 26. Мешканці першого та другого корпусів прибирали територію навколо будинків. Тутешні краї закріплені за секретарем міської ради Ігорем Волковим, який, до слова, подорожував разом із журналістами. У першому корпусі розташований дитячий клуб «Чайка», тому дітей на подвір’ї було чимало.

 – Готуємося до фестивалю «Степові джерела» навіть на вихідних, – каже Олена Слізькая, керівник хореографічного гуртка «Фантазія» -  Ось закінчимо прибирання - і за репетиції.

Завбуд другого корпусу Володимир Глухий ділиться планами:

 – Хочемо зробити дітям пісочницю та освітлення на подвір’ї. А торік встановили лавку, впорядкували  дитячий майданчик.

Але є речі, з якими мешканцям самотужки не впоратися.

– Навіс над нашим під’їздом скоро обвалиться, а сходи гостинно запрошують… впасти! Зовсім вони розсипаються вже, - скаржиться мешканка другого корпусу Ганна Дученко. - А прямо перед під’їздом величезна яма. Як тільки дощ або сніг тане, то хіба що в кирзаках або гумових чоботях перебредеш. Ми її закидаємо, але тут постійно проїжджають та паркуються автомобілі. Тому все марно. Наші звертання до місцевого десятого КРЕПу ні до чого не призводять, а сьогоднішня «ідилія» у відносинах КРЕПу та жителів будинків – велике перебільшення. Нічого тут як не робилося, так і не робитиметься! – переконана жінка.

  УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ, ВИННИЧЕНКА

На проспекті Університетському працівники Кіровської ради (150 чоловік) на чолі з головою Олександром Рацулом розгрібали завали. З самого ранку встигли добре вхекатися, бо вже вивезли два повні сміттєвози, а третій саме довантажували. Місцевих жителів та студентів помічено не було.

Небагатолюдно було й коло будинків на проспекті Винниченка. Самовар з бубликами стояв, а людей майже не було. Очільниця першого КРЕПу Раїса Зюсь, депутат Валерій Шутко і кілька чоловік з дітьми прибирали територію. Потім малеча отримала в подарунок набори пластиліну й різнокольорові пастилки, а дорослі почали скромне чаювання.

НА КОВАЛІВЦІ

Під обід знову прямуємо на Ковалівку. Цього разу побачили, що коло будинку під номером 18 на вулиці Жовтневої революції працює депутат міськради Роман Розгачов з кількома добровольцями. Але чому ж так мало людей вийшли на прибирання? Я вирішив розпитати про це з мешканців навколишніх будинків. Кілька чоловік сказали, що про суботню акцію нічого не чули, але готові зразу ж приєднатися. Та коли ми підійшли, приєднуватися вже не було до кого. Організатори з пресою вже поїхали. Але ж можна й самим прибрати місце, де живеш. Не чекаючи, поки хтось організує акцію чистоти під об’єктивами фото- телекамер. Так я розмірковував, пішки повертаючись через Ковалівський міст.

Попереду ще три «суботники», і, можливо, містяни таки зрозуміють, що тільки власними зусиллями можуть навести порядок у власному домі?


Автор: Юрій КіяшкоАрхив / Що люди кажуть?
Реклама

 
26.12.14
Рождество Христово!
Желание человека идти своим путем отделило его от Бога, подчинило воле диавола, и он зразу же оказался под его жестким давлением со всеми губительными последствиями. Премудрый Бог находит выход – Единородный Сын воплощается в нашем мире, чтобы человечество узнало Бога, и чтобы люди открыли глаза на порочную связь с сатаной. Он добровольно берет на Себя грехи всего человечества – прошлые и будущие – и, умерев телесно на Голгофе, искупает этой жертвенностью нас пред Богом…
Читать далее...
27.08.14
Православний календар
Православний календар
Читать далее...
23.09.13
Храм Благовіщення Пресвятої Боогородиці
21 вересня закладено капсулу у фундамент храму Української православної церкви на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. У 259-й день народження у Кіровограді відбулися не лише розважальні заходи. Цей день ознаменується ще й урочистою закладкою капсули у фундамент храму, що будується біля постаменту ангела-охоронця.
Читать далее...
23.09.13
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Заявлений на суботу 21-го вересня страйк працівників тролейбусного парку не відбувся.
Читать далее...
19.09.13
Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" Докладніше в розділі Ігор Козуб знову очолив кіровоградський "УДАР" - Інформаційний портал Кіровоградщини - "Гречка" - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info
Вчора відбулася позачергова конференція міської організації партії „УДАР” Віталія Кличка. На ній були підтверджені повноваження голови міської організації Ігоря Козуба.
Читать далее...
Подписаться на рассылку новостей
  
Отписаться


Загрузка...

Загрузка...


Счетчики и рейтинги

Газеты Кировограда, издания, СМИ

   

© 2009, издательство "СТПРЕС" - "Наше Місто"
Редакція не завжди поділяє думку авторів публикації та залишає за собою право редагувати та скорочувати авторський текст.

Дизайн и создание сайта - E-telegence Ukraine